PATCHBOX

PATCHBOX

Arta cablării rețelei

PATCHBOX

Arta cablării rețelei

Garanție de 5 ani

De 8 ori mai rapid

ISO/IEC 11801 Clasa de canal Ea

Cat.6a & Fibră optică

Gestionați cablurile. Nu lăsați cablurile să vă gestioneze.

PATCHBOX a fost proiectat cu gândul la utilizator - pentru inginerii IT, de către un inginer IT - pentru a organiza rafturile de rețea.

Este o soluție completă de gestionare a cablurilor, constând din 24 de cabluri retractabile Cat.6a sau cabluri din fibră optică, care înlocuiește managerii de cabluri convenționali. Sistemul nostru inovator permite o instalare și întreținere de 8 ori mai rapidă și, datorită Patchcatch-ului nostru, permite, de asemenea, un spațiu cu până la 50% mai mare.

Sistemul nostru brevetat și premiat ajută atât întreprinderile mici, cât și jucătorii globali să își optimizeze, standardizeze și să își extindă IT-ul.

Rețea-Rack-After-Mobile Rețea-Rack-Before-Mobile
Rețea-Rack-After Rețea-Rack-înainte de

Timpi de nefuncționare mai scurți

Perioadele de întrerupere a activității sunt foarte costisitoare. Utilizarea unui PATCHBOX poate fi rentabilă încă de la o singură oprire, deoarece menține întreținerea și, prin urmare, timpii de oprire scurți.

Până la 50% mai mult spațiu

În comparație cu cablarea convențională, se poate folosi cu până la 50% mai mult spațiu în rack atunci când se utilizează un PATCHBOX. Nu este nevoie de alți administratori de cabluri!

Soluție pe termen lung

PATCHBOX este de până la 8 ori mai rapid de instalat decât cablarea convențională și vă menține rack-ul organizat. Pentru totdeauna.

Perioade de întrerupere lungi și costisitoare

Conform Gartner și altor studii, costul mediu al întreruperilor IT este de 5 600 USD/minut. Întreprinderile mijlocii înregistrează între 10 și 50 de ore de întreruperi pe an.

Restricții sau chiar nicio prezentare generală

70% dintre problemele de rețea sunt cauzate de o proastă gestionare a cablurilor. Lipsa unei imagini de ansamblu și cablurile încurcate fac dificilă întreținerea.

Fluxul de aer și tensiunea proastă

Din cauza fluxului de aer prost, hardware-ul se supraîncălzește ușor. Tensiunea constantă cauzată de aglomerația de cabluri grele și temperaturile ridicate din dulapul serverului duc la defectarea mai rapidă a hardware-ului scump.

Organizează-te.
Rămâi conectat.

Gestionarea defectuoasă a cablurilor vă pune în pericol sistemul IT. Faceți ca rețeaua dvs. să fie mai fiabilă, mai stabilă și mai eficientă din punct de vedere al costurilor cu un cablaj de rețea pe care IT-ul dvs. îl merită.

Este IT-ul dumneavoastră în pericol? Aflați!

Înlocuirea unui întrerupător nu a fost niciodată mai rapidă.

Mai mult spațiu. Mai puțină dezordine.

Profitați la maximum de spațiul limitat de care dispuneți. Patchcatch-ul inovator 0RU inclus în PATCHBOX elimină nevoia de administratori de cabluri convenționali și vă permite să folosiți cu până la 50% mai mult spațiu.

Construiește-ți propriul PATCHBOX

Alegeți un PATCHBOX preconfigurat sau creați-l după cum aveți nevoie. Sistemul nostru modular permite până la 24 de opțiuni diferite. Alegeți dintre diverse culori, cabluri și conectori.

Aflați cum funcționează

Consultați Ghidul nostru pentru a afla toate caracteristicile sau urmăriți acest videoclip pentru a învăța cum să utilizați patchbox.one în rack-ul de rețea.

Detalii tehnice

Cablu STP

Flat Cat.6a U/FTP, ISO/IEC 11801 Channel Class Ea, ANSI/EIA/TIA-568 Cat 6A Channel, 500MHz, AWG36, 100% cupru torsadat, manta din PVC, PoE (802.3af), conform RoHS

Cablu UTP

Flat Cat.6a U/UTP, ISO/IEC 11801 Channel Class Ea, ANSI/EIA/TIA-568 Cat 6A Channel, 500MHz, AWG30, 100% cupru torsadat, manta din PVC, PoE++ (802.3bt, Type 3 (60 W)), conform RoHS

Conector

Conector RJ45 ecranat, pini placați cu aur, cu mufă de protecție, fără ștecher

Greutate brută

7,86 kg

Cablu OS2

OS2 RBS 9μ/125μ, G.657.B3, LSZH, galben, monomodal, conform RoHS

Cablu OM4

OM4 RBS 50μ/125μ, LSZH, Erika Violet, Multi-Mode, conform RoHS

Conector

LC Duplex - LC Duplex / LC Duplex - SC Duplex

Greutate brută

7,86 kg

Cablu STP

Flat Cat.6a U/FTP, ISO/IEC 11801 Channel Class Ea, ANSI/EIA/TIA-568 Cat 6A Channel, 500MHz, AWG36, 100% cupru torsadat, manta din PVC, PoE (802.3af), conform RoHS

Cablu UTP

Flat Cat.6a U/UTP, ISO/IEC 11801 Channel Class Ea, ANSI/EIA/TIA-568 Cat 6A Channel, 500MHz, AWG30, 100% cupru torsadat, manta din PVC, PoE++ (802.3bt, Type 3 (60 W)), conform RoHS

Conector

Conector RJ45 ecranat, pini placați cu aur, cu mufă de protecție, fără ștecher

Greutate brută

6,18 kg