PATCHBOX

PATCHBOX

Η τέχνη της καλωδίωσης δικτύου

PATCHBOX

Η τέχνη της καλωδίωσης δικτύου

Εγγύηση 5 ετών

8 φορές γρηγορότερα

ISO/IEC 11801 Κατηγορία καναλιού Ea

Cat.6a Οπτικές ίνες

Διαχειριστείτε τα καλώδια. Μην αφήνετε τα καλώδια να σας διαχειριστούν.

Το PATCHBOX σχεδιάστηκε με γνώμονα τον χρήστη - για μηχανικούς πληροφορικής από μηχανικό πληροφορικής - για να διατηρεί οργανωμένα τα ράφια δικτύου.

Πρόκειται για μια λύση διαχείρισης καλωδίων "όλα σε ένα" που αποτελείται από 24 αναδιπλούμενα καλώδια Cat.6a ή καλώδια οπτικών ινών και αντικαθιστά τους συμβατικούς διαχειριστές καλωδίων. Το καινοτόμο σύστημά μας επιτρέπει 8 φορές ταχύτερη εγκατάσταση & συντήρηση και χάρη στο Patchcatch μας επιτρέπει επίσης έως και 50% περισσότερο χώρο.

Το κατοχυρωμένο με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας και βραβευμένο σύστημά μας βοηθά τις μικρές επιχειρήσεις, καθώς και τους παγκόσμιους παίκτες να βελτιστοποιήσουν, να τυποποιήσουν και να επεκτείνουν το IT τους.

Δίκτυο-Rack-After-Mobile Δίκτυο-Rack-Before-Mobile
Δίκτυο-βάση-μετά Δίκτυο-Rack-πριν από το

Μικρότεροι χρόνοι διακοπής λειτουργίας

Οι διακοπές λειτουργίας είναι πολύ δαπανηρές. Η χρήση ενός PATCHBOX μπορεί να αποδώσει ήδη από μία μόνο διακοπή λειτουργίας, καθώς περιορίζει τη συντήρηση και, συνεπώς, τις διακοπές λειτουργίας σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Έως και 50% περισσότερος χώρος

Σε σύγκριση με τη συμβατική καλωδίωση μπορεί να χρησιμοποιηθεί έως και 50% περισσότερος χώρος σε rack όταν χρησιμοποιείται το PATCHBOX. Δεν απαιτούνται άλλοι διαχειριστές καλωδίων!

Μακροπρόθεσμη λύση

Το PATCHBOX εγκαθίσταται έως και 8 φορές ταχύτερα από τη συμβατική καλωδίωση και διατηρεί το ράφι σας οργανωμένο. Για πάντα.

Μακροχρόνιες & δαπανηρές διακοπές λειτουργίας

Σύμφωνα με την Gartner και άλλες μελέτες, το μέσο κόστος των διακοπών λειτουργίας της πληροφορικής ανέρχεται σε 5.600 δολάρια/λεπτό. Οι μεσαίου μεγέθους επιχειρήσεις βιώνουν 10-50 ώρες διακοπής λειτουργίας ετησίως.

Περιορισμένη ή και καθόλου Επισκόπηση

Το 70% των προβλημάτων δικτύου οφείλεται στην κακή διαχείριση των καλωδίων. Η έλλειψη επισκόπησης και τα μπερδεμένα καλώδια δυσχεραίνουν τη συντήρηση.

Κακή ροή αέρα & ένταση

Λόγω της κακής ροής αέρα το υλικό υπερθερμαίνεται εύκολα. Η συνεχής ένταση από τα βαριά καλώδια και οι υψηλές θερμοκρασίες στο ερμάριο του διακομιστή οδηγούν στην ταχύτερη καταστροφή του ακριβού υλικού.

Οργανωθείτε.
Μείνετε συνδεδεμένοι.

Η κακή διαχείριση καλωδίων θέτει σε κίνδυνο την ΤΠ σας. Κάντε το δίκτυό σας πιο αξιόπιστο, σταθερό και οικονομικά αποδοτικό με μια καλωδίωση δικτύου που αξίζει στο ΙΤ σας.

Κινδυνεύει η ΤΠ σας; Μάθετε!

Η αντικατάσταση ενός διακόπτη δεν ήταν ποτέ πιο γρήγορη.

Περισσότερος χώρος. Λιγότερη ακαταστασία.

Αξιοποιήστε στο έπακρο τον περιορισμένο χώρο που διαθέτετε. Το καινοτόμο 0RU Patchcatch που περιλαμβάνεται στο PATCHBOX εξαλείφει την ανάγκη για συμβατικούς διαχειριστές καλωδίων και σας επιτρέπει να χρησιμοποιήσετε έως και 50% περισσότερο χώρο.

Φτιάξτε το δικό σας PATCHBOX

Επιλέξτε ένα προ-ρυθμισμένο PATCHBOX ή δημιουργήστε το όπως το χρειάζεστε. Το αρθρωτό μας σύστημα επιτρέπει έως και 24 διαφορετικές επιλογές. Επιλέξτε από διάφορα χρώματα, καλώδια και συνδέσμους.

Μάθετε πώς λειτουργεί

Ανατρέξτε στον Οδηγό μας για να μάθετε όλες τις λειτουργίες ή παρακολουθήστε αυτό το βίντεο για να μάθετε πώς να χρησιμοποιείτε το patchbox.one στο ράφι δικτύου σας.

Τεχνικές λεπτομέρειες

Καλώδιο STP

Επίπεδη Cat.6a U/FTP, ISO/IEC 11801 Channel Class Ea, ANSI/EIA/TIA-568 Cat 6A Channel, 500MHz, AWG36, 100% πολύκλωνος χαλκός, μανδύας PVC, PoE (802.3af), συμβατό με RoHS

Καλώδιο UTP

Επίπεδο Cat.6a U/UTP, ISO/IEC 11801 Channel Class Ea, ANSI/EIA/TIA-568 Cat 6A Channel, 500MHz, AWG30, 100% πολύκλωνος χαλκός, PVC μανδύας, PoE++ (802.3bt, Type 3 (60 W)), συμβατό με RoHS

Σύνδεσμος

Θωρακισμένο βύσμα RJ45, ακίδες επιχρυσωμένες, χωρίς σπασίματα

Μικτό βάρος

7,86 kg

Καλώδιο OS2

OS2 RBS 9μ/125μ, G.657.B3, LSZH, κίτρινο, μονότροπου, συμβατό με RoHS

Καλώδιο OM4

OM4 RBS 50μ/125μ, LSZH, Erika Violet, πολλαπλών τρόπων, συμβατό με RoHS

Σύνδεσμος

LC Duplex - LC Duplex / LC Duplex - SC Duplex

Μικτό βάρος

7,86 kg

Καλώδιο STP

Επίπεδη Cat.6a U/FTP, ISO/IEC 11801 Channel Class Ea, ANSI/EIA/TIA-568 Cat 6A Channel, 500MHz, AWG36, 100% πολύκλωνος χαλκός, μανδύας PVC, PoE (802.3af), συμβατό με RoHS

Καλώδιο UTP

Επίπεδο Cat.6a U/UTP, ISO/IEC 11801 Channel Class Ea, ANSI/EIA/TIA-568 Cat 6A Channel, 500MHz, AWG30, 100% πολύκλωνος χαλκός, PVC μανδύας, PoE++ (802.3bt, Type 3 (60 W)), συμβατό με RoHS

Σύνδεσμος

Θωρακισμένο βύσμα RJ45, ακίδες επιχρυσωμένες, χωρίς σπασίματα

Μικτό βάρος

6.18 kg